niedziela, luty 05th, 2012 | Author: iugbw7bjfn

flirtFlirt to zachowanie społeczne polegające najczęściej na prowadzeniu urokliwych rozmów tudzież czynieniu kokieteryjnych sygnałów”


Na flirt składają się charakterystyczne gesty, język, mowa ciała zaś postawy, niektóre z nich stanowią plus punkt programu gry wstępnej. Wśród nich w zachodnich społeczeństwach znajdują się:
- kontakt wizualny
- doraźny dotyk
- sygnały takie jak wzruszanie swych włosów
- przekazywanie tudzież odbieranie liścików, wierszy, wyłonionych utworów muzycznych lub ich słów
- droczenie się (tj. serdeczne drażnienie drugiej osoby)
- mruczenie
- mruganie oczami.
Powiedzenie flirt pochodzi od starofrancuskiego conter fleurette, co oznacza “(próbować) kusić” za sprawą upuszczania płatków kwiatów. Tymczasem “conter fleurette” pojawia w języku francuskim dopiero w XVII wieku, i wysłowienie zaloty w j. angielskim jest w tym momencie w XVI wieku. Flirtować można dzisiaj online i tematycznie np w działach gej lub coguar.
Randka to z kolei spotkanie dwóch osób mające na celu rozpoczęcie lub rozbudowę znajomości, inicjowane z zamysłem stworzenia bądź umocnienia relacji uczuciowych, seksualnych względnie małżeńskich pomiędzy uczestniczącymi w randce osobami. W szerszym znaczeniu randką będzie również każde spotkanie osób, które spinają tego rodzaju relacje.
Koniecznymi komponentami randki są: podziw, wymiana informacji na własny temat i definicja oczekiwań w stosunku do (ewentualnego) partnera.
Randka opierać się może na wspólnym wyjściu do restauracji, pubu, kina, teatru, spacerze, wyjściu na lodowisko itp. Zależy to od wyboru tudzież upodobań (ewentualnego) partnera.

Category: Pozycjonowanie
You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. Both comments and pings are currently closed.

Comments are closed.