niedziela, luty 05th, 2012 | Author: z933do37ln

Sporo studentów przeżywa teraz trudny okres, albowiem trwa sesja. Mnóstwo egzaminów i zaliczeń sprawia, że niemal na co dzień narażeni są na stres i nerwy. Przeróżne osoby radzą sobie z tym na rozliczne sposoby. Jedni uprawiają sport, inni zażywają tabletki, jeszcze inni po prostu mnóstwo się uczą.

Niestety taki stres często sprawia, że mnóstwo osób ma z kolei problemy żołądkowe. Częstą dolegliwością jest zespół jelita drażliwego. Czym objawia się taka przypadłość?

Zespół jelita drażliwego charakteryzuje się przede wszystkim bólami brzucha i zaburzeniami rytmu wypróżnień. Niejednokrotnie uciążliwości tej towarzyszą skurcze, wzdęcia a także nudności. Na ryku jest na szczęście sporo preparatów, które pomagają zwalczyć bądź załagodzić tę przypadłość.

Jednym z znanych i polecanych przez klientów lekiem jest Bowelcare, środek, który zawiera naturalne kojące zioła, które rozluźniają i chronią podrażnione jelita. Lek ten najczęściej stosowany jest przez osoby, które borykają się z syndromem drażliwego jelita, a które to osoby sądzą, że niezwykle im pomaga. Preparat ten można nabyć w sklepie internetowym Indyjskie Recepty, w którym znajdują się naturalne preparaty oparte na tradycyjnych indyjskich recepturach.

Niezwykle często stresowi towarzyszą bóle brzucha. Walczyć z nimi można także domowymi metodami. Najlepszą i na pewno działającą metodą jest picie naparu z mięty, który wpływa łagodząco na brzuch. Jeżeli chce się także zawalczyć stres, można dołożyć do tego napar z melisy. Studenci, którzy chcą uniknąć bólów brzucha, powinni pamiętać również o poprawnym odżywianiu. W czasie sesji wielokrotnie jest bowiem tak, że studenci uczą się w nocy i w tym czasie również podjadają. Niesłychanie często jest to jednakże jedzenie niezbyt zdrowe, jak przykładowo. pizza, kebab, chipsy, czy zapiekanki. Aby wobec tego ustrzec się dolegliwości brzusznych należy w ogóle zrezygnować z nocnego jedzenia albo zamienić je na coś lekkiego i zdrowego.

- Jestem już na trzecim roku studiów i z doświadczenia wiem, że jeżeli chce się uniknąć uciążliwości brzusznych związanych ze stresem i egzaminami, powinno się należycie odżywiać i uczyć się systematycznie w ciągu całego roku, a nie zostawiać wszystko na ostatnią chwilę - tłumaczy Wiktoria z Poznania.

Category: Elektronika
You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. Both comments and pings are currently closed.

Comments are closed.